۰

چگونه همستر خود را تربیت کنیم + نگهداری همستر در خانه

چگونه همستر خود را تربیت کنیم + نگهداری همستر در خانه! همستر موجودی شیرین، دوست داشتنی و باهوش هست که حتی می تواند اسم خود را یاد بگیرد. با تربیت و دست آموز کردن همستر خود می توانید یک پت دوست داشتنی داشته باشید که از زمان گذراندن با او لذت ببرید.اگر دوست دارید همستر خود را دست آموز کنید و یا به او آموزش دهید از خواندن این مطلب شروع کنید.

دستی کردن همستر اعتماد به نفسش را بالا می برد و رابطه بین شما را تقویت می کند. زمانی که همسرتان با شما خو بگیرد و احساس راحتی کند می توانید به او پریدن، چرخیدن، آموزش دستشویی و نجویدن وسایل را یاد دهید. برای این کار لازم است چند نکته کوچک را رعایت کنید و در تمرین کردن با همستر خود پشتکار داشته باشید. برای آموزش اصولی و درست همستر خود مطلب زیر را مطالعه کنید.

آموزش و دستی کردن همستر به روش ساده

1. آشنایی با محیط

به همستر خود اجازه دهید تا با محیط جدیدش آشنا شود و به آن عادت کند. به آرامی همستر را در قفس جدیدش قرار دهید و سه روز به جز غذا و آب دادن کاری انجام ندهید. در این مدت سعی نکنید نوازش و یا بغلش کنید. در این مدت همستر به صدا و بوی شما و همچنین صداهای خانه خو می گیرد.

2. همستر خود را در دست بگیرید

همستر شما قبل از شروع آموزش باید با شما احساس راحتی کند. در حالی که با همستر خود ارتباط برقرار می کنید با او صحبت کنید تا به صدای شما عادت کند. همستر خود را با یک حرکت سریع بردارید و از ترساندن یا تعقیب همستر خودداری کنید.

برای برداشتن همستر خود، ابتدا کف دست خود را به آرامی رو به پایین و روی کف قفس قرار دهید. آن را به آرامی به سمت همستر خود حرکت دهید، کف دست خود را به سمت بالا بچرخانید و اجازه دهید که به کف دست شما بخزد. او را در دست بگیرید و از دست دیگر خود برای جلوگیری از افتادن او استفاده کنید. سپس، به آرامی از قفس بلندش کنید.

اگر همسترتان از شما می ترسد سعی کنید با در دست گرفتن یک تخمه آفتاب گردان توجه اش را جلب کنید. وقتی روی دست تان آمد به آرامی بلندش کنید و به او اجازه دهید تخمه را بخورد. به مرور زمان همستر حتی بدون خوراکی نیز به راحتی در دست شما قرار می گیرد. به همستر اجازه دهید از دست و لباس تان بالا برود تا با بوی شما آشنا شود.

3. جلسات آموزش را کوتاه برگزار کنید

هر بار فقط یک ترفند یا مهارت را با همستر خود کار کنید و جلسات تمرینی خود را هر بار کمتر از 15 دقیقه انجام دهید. اگر توجه اش را به تمرین از دست داد، جلسه آموزش را تمام کنید و بگذارید همستر شما مدتی بازی کند.

همستر خود را نوازش کنید و در طول روز با او وقت بگذرانید تا بتواند به شما عادت کند. به خاطر داشته باشید که آموزش همچنین یک راه عالی برای ارتباط بهتر شما با حیوان خانگی تان است.

هرگز همستر خود را برای آموزش از خواب بیدار نکنید. از آنجایی که همسترها موجوداتی هستند که شب ها شروع به فعالیت می کنند آموزش را اواخر بعد از ظهر و عصر انجام دهید.

4. جایزه و تشویقی مناسبی انتخاب کنید

از تشویقی های مناسب و مقوی برای آموزش همستر خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که اینها خوراکی هستند، بنابراین در دادن آن به همسترخود زیادی روی نکنید و در طول هفته از تشویقی کمتر استفاده کنید تا همستر خود را علاقه مند نگهدارید.

در فروشگاه آنلاین شهرپت می توانید بهترین تشویقی و خوراک همستر را برای دوست کوچولوی خود انتخاب کنید.

از خوراکی های زیر به عنوان تشویقی برای همستر خود استفاده نکنید:

  • شکلات
  • هسته میوه
  • مرکبات
  • گوشت
  • لبنیات
  • آبنبات
  • بادام
  • بادام زمینی
  • چیپس و پفک

5. در آموزش پشتکار داشته باشید

با آموزش های مقدماتی شروع کنید و بعد از اینکه همستر شما آن را یاد گرفت سراغ مهارت های پیشرفته بروید. برای آموزش جدید همستر خود را تحت فشار قرار ندهید. صبور باشید و به یاد داشته باشید که همستر شما ممکن است بعضی از ترفندها را سریعتر از بقیه یاد بگیرد.

برای یاد گرفتن نحوه آموزش های مختلف به همستر خود مطالب بعدی قسمت دانستی های سایت شهرپت را دنبال کنید.

پت شاپ آنلاین شهرپت

۰ نظر

ثبت نظر

برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید