۰

شانه کردن موی سگ ها

برس زدن سگ هایی که در داخل منزل نگهداری می شوند باید به طور روزانه و با برس مناسب برای این کار انجام شود. سعی کنید برس زدن را به صورت عادت هر روزه خود و سگتان درآورید.

این عمل باعث سلامتی و نشاط پوست و مو و زیبایی بیشتر حیوان می شود و به خصوص در نژاد های مو بلند از گره خوردن و حالت نمدی شدن مو ها جلوگیری می کند.

علاوه بر آن ، باعث پخش شدن یکنواخت چربی روی پوست شده ، جریان خون زیر پوستی را تقویت می کند. به تغذیه ی بهتر پوست کمک کرده و ریزش موها را کمتر خواهد کرد.

برس را باید طوری بکشید که دندانه های آن روی پوست حیوان حرکت کند. ابتدا برس در جهت عکس خواب موها و سپس در جهت موافق آن بکشید.
برس زدن سطحی فایده ی چندانی نداشته و فقط روی موها را به طور موقت صاف می کند در حالی که ممکن است موها از زیر گره خورده باشند. پس از هر بار برس زدن اصولی ، مقداری مو در لا به لای دندانه های برس به جا می ماند. این موها در واقع موهایی است که عمرشان تمام شده و اگر حیوان را برس نمی زدید روی فرش و لباس و مبل منزل شما می ریخت. برای سگ های نگهبان که موهای کوتاهی دارند و بیرون از خانه و در حیاط زندگی می کنند برس زدن روزانه لزومی ندارد ولی سعی کنید حداقل یک بار در هفته این کار را انجام دهید.

اگر حیوان در هنگام برس زدن تقلا می کند او را روی میز بلندی قرار دهید تا کاملا به او مسلط شوید. اگر بی قراری حیوان ادامه داشت، او را دعوا کنید و مجبورش کنید تا آرام بگیرد و برای کارایی بهتر ، از شخص دیگری برای نگه داشتن حیوان کمک بگیرید.

بهتر است برای برس زدن از برس های مخصوص سگ ها که از استحکام خوبی برخوردار است استفاده کنید. در مورد سگ های مو کوتاه استفاده از برس های مویی هم می تواند مناسب باشد در حالیکه این قبیل برس ها برای سگ های مو بلند فایده ی چندانی ندارد. استفاده از برس های دو طرفه که یک طرف آن ها سیمی و طرف دیگر مویی است برای این کار مناسب است.
برس زدن روزانه قسمت زیادی از نظافت پوست و مو را در بر گرفته و از زود کثیف به نظر رسیدن حیوان جلوگیری می کند. برای سگ های سفید یا با موهای بلند 2 بار برس زدن در روز باعث زیبایی بیشتر حیوان می شود.

۰ نظر

ثبت نظر

برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید