۰

تشویقی سگ چیست؟ راهنمای خرید انواع تشویقی سگ

تشویقی سگ یک خوراکی لذیذ برای سگ‌هاست که در تربیت آ‌ها نقش مهم و بسزایی ایفا می‌کند.

دادن تریت به سگ در کنار نقش آموزشی، با خوشحال کردن دوست کوچک شکموی ما، لذت بی‌نظیری به همراه دارد که همه صاحبان سگ آن را تجربه کرده‌اند تا حدی که بعضی از ما در انجام اینکار زیاده روی می‌کنیم و سلامت سگ خود را به خطر می‌اندازیم.

اگر مراقب نباشیم با دادن بیش از اندازه تشویقی به سگمان که معمولا حاوی کالری زیادی است موجب اضافه وزن و عواقب و مشکلات ناشی از آن، مشکلات گوارشی، حساسیت و بدغذایی در سگ می‌شویم.

تشویقی سگ اگر درست انتخاب شود می تواند فواید زیادی برای سگ شما داشته باشد.

 اولین قدم در انتخاب تشویقی مناسب برای دوست پشمالوی شما، توجه به محتویات نوشته شده روی بسته تشویقی است.

چقدر به سگم تشویقی بدم؟

تشویقی سگ نباید بیشتر از 10 درصد از رژیم غذایی روزانه سگ شما را تشکیل دهد.

رعایت این نکته اگر چه در برابر چشمان مشتاق آن‌ها بسیار دشوار است اما برای حفظ سلامتی‌شان ضروری می‌باشد.

دادن بی رویه تشویقی موجب اضافه وزن سگ شده و سلامتی اش را به خطر می‌اندازد.

همچنین اشتهای سگ و میلش را به غذای اصلی کاهش می‌دهد و او را دچار مشکلات گوارشی می‌کند.

تشویقی سگ نسبت به غذای خشک سگ و کنسرو سگ، یک غذای متعادل نیست و نباید جای غذای اصلی سگ را بگیرد.

بهتر است اگر از تشویقی به عنوان جایزه برای آموزش سگ استفاده می‌کنید، تشویقی‌های نرم و کوچک را انتخاب کنید تا در زمان تربیت و تشویق مقدار دریافتی از حد مجاز تجاوز نکند.

همچینین بهتر است جلسه‌های آموزش سگ خود را زمانی برگزار کنید که با وعده اصلی فاصه داشته باشد تا اشتهای سگ برای غذا کم نشود.

تشویقی سگ چیست؟ راهنمای خرید انواع تشویقی سگ

اسنک سگ چیست؟

اسنک سگ نام دیگر تشویقی است که از آن به عنوان میان وعده مجاز برای سگ‌ها استفاده می‌شود.

سگ‌ها نیز مانند ما نیاز به تنوع غذایی دارند و دوست دارند در کنار وعده اصلی غذایی خود اسنک و میان وعده بخورند.

اسنک سگ انواع مختلفی دارد و اگر از میان گزینه‌های سالم و طبیعی انتخاب شوند برای سلامتی سگ مفید نیز هستند.

اسنک سگ که می تواند هم به عنوان جایزه و هم میان وعده به سگ داده شود با ویتامین‌های مختلفی غنی شده است.

بیشتر تشویقی‌ها حاوی پروتئین، کلسیم، ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری است که شما می‌توانید با خواندن لیبل تشویقی نوع مناسب آن را با توجه به نیاز تغذیه‌ای سگ خود انتخاب کنید و تجربه لذت بخش دادن تشویقی به سگ خود را به یک عادت غذایی سالم تبدیل کنید.

تشویقی سگ چیست؟ راهنمای خرید انواع تشویقی سگ

اگر سگ شما اضافه وزن دارد می‌توانید تشویقی‌های سالم و طبیعی مانند تشویقی‌های سگ اس پی را انتخاب کنید که ازمواد اولیه 100% طبیعی بدون رنگ، افزدونی وشکر تهیه شده‌اند. تشویقی سگ اس پی انواع مختلف مناسب برای همه نژادهای سگ و همه سنین دارد.

تشویقی‌های نرم، تشویقی مانچی و کرانچی، تشویقی‌های دنتال و کلروفیل‌دار برای سلامت دندان‌ها، استخوان تشویقی سگ، اسنک بیسکویتی سگ با طعم های مختلف و تشویقی‌های میله‌ای با طعم‌های لذیذ از انواع مختلف تشویقی‌های طبیعی سگ اس پی هستند که می‌توانید از پت شاپ آنلاین شهرپت تهیه نمایید.

✔ خرید تشویقی سگ مانچی

تشویقی سگ انواع مختلف و متفاوت زیادی از نظر شکل، بافت، سایز، روش تهیه و مواد اولیه دارد. معمولا تشویقی سگ از انواع گوشت مانند گوشت قرمز، گوشت ماکیان و ماهی، طعم دهنده‌ها، کربوهیدارت، روغن، پروتئین گیاهی، فیبر، سبزیجات و افزودنی‌های مجاز تهیه می‌شوند و با ویتامین‌ها و مواد معدنی غنی می‌گردند.

نکته مهم در استفاده و خرید تشویقی سگ، مقدار آن است.
 

استفاده از تشویقی سگ چه مزیت‌های دارد؟

در کنار آموزش، تشویقی‌های سفت مانند استخوان‌ها، انواع تشویقی‌های مانچی، کرانچی و بیسکویتی به عنوان اسنک و میان وعده و همچنین به عنوان سرگرمی کاربرد دارند.

اگر به دلیل مشغله و یا خروج از منزل مجبور به تنها گذاشتن سگ خود هستید با دادن یک تشویقی سفت که خوردن آن برای سگ زمان بر است می‌توانید او را برای مدتی سرگرم کنید تا در نبود شما بی‌تابی نکند یا به شما اجازه دهد به کار خود برسید.

تشویقی سگ چیست؟ راهنمای خرید انواع تشویقی سگ

تشویقی‌های سخت علاوه بر مشغول کردن سگ، موجب کاهش جرم دندان و افزایش سلامت دهان و دندان سگ شما می‌شوند.

این نوع تشویقی‌ها نیاز به جویدن سگ شما را نیز برآورده می سازد و با تسکین غریزه جویدن سگ رفتارهای مخرب سگ مانند جویدن لوازم و مبلمان را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد.

اگر سگ شما رفتار درستی داشته، حرف گوش کن بوده و یا صرفا جهت لوس کردنش دوست دارید به یک خوراکی خوشمزه بدهید، اسنک‌های کم کالری و طبیعی انتخاب مناسبی است.

بهترین انواع تشویقی برای سگ

تنوع زیادی از تشویقی در بازار وجود دارهد که ممکن است انتخاب رو برای شما سخت کند. به طور کلی تشویقی‌های موجود در بازار به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

بیسکوییت‌های تشویقی

تشویقی‌های نرم

تشویقی‌های شبیه به استخوان برای سلامت دندان‌ها

تشویقی‌های جویدنی (گوشت، استخوان و غضروف حیوانی)

تشویقی‌های رژیمی

تشویقی‌های گیاهی

بیسکویت‌های تشویقی تربیتی سگ

سگ‌ها علاقه زیادی به خوراکی‌ها و تنقلاتی که ما میخوریم دارند و یکی از آن ها بیسکویت است اما شکر و افزودنی های موجود در بیسکویت‌های انسانی برای سگ ها مضر است و به همین دلیل بیسکویت‌های مخصوص سگ تولید می‌شوند که هم به عنوان تشویقی و هم یک میان وعده سالم برای سگ‌ها بسیار جذاب هستند.

این مقاله را حتما بخوانیدتشویقی گربه چیست؟ راهنمای خرید انواع تشویقی گربه

مزایای بیسکویت تشویقی سگ اس پی

بیسکویت‌های تشویقی سگ اس پی یک تشویقی خوشمزه حاوی فیله طبیعی مرغ است که با دست تهیه شده است و عاری از افزودنی‌های غیرطبیعی است.

بیسکویت تشویقی سگ اس پی با آنتی اکسیدان و ویتامین‌های E و C غنی شده است و علاوه بر طعم خوب یک غذای سالم برای سگ شماست.

تشویقی سگ چیست؟ راهنمای خرید انواع تشویقی سگ

چربی تشویقی سگ اس پی بسیار ناچیز است و همین امر باعث شده است که این اسنک لذیذ برای همه نژادهای سگ و برای همه سنین مناسب و قابل استفاده باشد.

✔ خرید بیسکویت تشویقی سگ اس پی 

 

تشویقی سگ سویل پت چه مزایایی دارد؟

تشویقی قلم سگ سویل پت یک تشویقی 100% طبیعی و سلام برای سگ شماست. قلم بره منبعی غنی از آمینواسیدهای با ارزش، کلاژن، ژلاتین و مواد معدنی است. تشویقی قلم بره سویل پت مخصوص سگ به راحتی هضم می‌شود و عملکرد سیستم گوارشی را بهبود می‌بخشد.

این تشویقی طبیعی سرشار از ژلاتین است که مواد مورد نیاز برای تشکیل و حفظ استخوان‌ها را فراهم می‌کند.

همچنین تشویقی سگ سویل پت مدل قلم بره حاوی کلاژن است که برای تقویت غضروف و مفاصل سگ‌ها بسیار مفید است.

از تشویقی‌های جویدنی سگ سویل می توانید برای همه نژادهای سگ حتی سگ‌های بزرگ مانند ژرمن شپرد، گلدن، هاسکی، رتوایلر، چاوچاو و دیگر سگ‌های نژاد بزرگ استفاده کنید.

✔ خرید تشویقی سگ سویل

 

تشویقی سگ از چه سنی باید به سگ داده شود؟

بهترین سن برای شروع آموزش سگ و همچنین سن مجاز برای دادن تشویقی به توله سگ 8 هفتگی یا همان 2 ماهگی است.

بیشتر تشویقی‌ها حاوی طعم دهنده و افزودنی هستند و ویتامین و مواد مغذی کمتری نسبت به غذای اصلی دارند بنابراین بهتر است با تشویقی‌های طبیعی شروع کنید تا گوارش توله سگ دچار مشکل نشود. افزودنی‌ها ممکن است در توله سگ ایجاد آلرژی کنند.

تشویقی سگ چیست؟ راهنمای خرید انواع تشویقی سگ

شما می‌توانید برای شروع آموزش از غذاهای طبیعی مانند تکه‌های مرغ یا سبزیجات به عنوان تشویقی بهره ببرید و کم کم به سمت تشویقی‌های تجاری بروید.

کالری و کربوهیدارت تشویقی‌های سگ عمدتا بالاست و ممکن است روند وزن گیری توله را مختل نماید و همچنین مانند یک سگ بالغ عادت غذایی و میل به غذای اصلی را دچار مشکل کند. با این حال می توانید از تشویقی‌های مخصوص توله سگ که با رعایت این نکات تهیه شده‌اند استفاده کنید.

در کل به این نکته توجه داشته باشید که تشویقی سگ فواید زیادی دارد به شرط اینکه نوع و مقدار آن با توجه به سن و شرایط جسمی سگ شما درست انتخاب شود.

در سایت شهر پت می توانید انواع تشویقی سگ با مشخصات و ویژگی‌هایشان را بررسی کنید و سپس، خرید خود را انجام دهید.

پت شاپ آنلاین شهرپت

۰ نظر

ثبت نظر

برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید