۰

چطور سگمان را در خانه سرگرم کنیم؟

چطور سگمان را در خانه سرگرم کنیم؟ بازی با سگ و سرگرم کردن آن ها مزایای بسیاری برای سگ شما دارد. ارتباط برقرار کردن در حین بازی یکی از روش‌های موثر در برقرای ارتباط عاطفی با سگ محسوب می شود.

ممکن است سرگرم کردن سگ برای شما یک چالش باشد. پیدا کردن راه های جدید برای مشغول کردن سگ ها گاهی دشوار هست که در این مطلب سعی می کنیم ایده های جالب و کاربردی را به شما معرفی کنیم.

مزایای بازی با سگ

زمانی که سگ حوصه اش سر رفته باشد و انرژی اش به شکلی سالم تخلیه نشده باشد، می تواند دردسرساز شود. از آنجایی که ما تنها منبع سرگرمی برای سگ مان هستیم اگر از عهده این کار برنیاییم خودش به دنبال سرگرمی می گردد و گاها ممکن است رفتارهای مخرب مانند جویدن وسایل منزل نیز از آن ها سر بزند.

اگر برای سگ زمان بگذارید و راه های جدیدی را برای بازی و سرگرمی با سگ بیاموزید مطمئنا از رفتارهای ناهنجار سگ مانند واق زدن و جویدن لوازم جلوگیری خواهید کرد.

9 بازی جالب با سگ در خانه

این باور در بین محققان وجود دارد که بازی کردن با سگ از اهمیت ویژه ای برخوردار است و دفعات و زمانی که ما به این کار اختصاص می دهیم به شکل قابل توجه ای بر روی کیفیت زندگی سگ مان تاثیر می گذارد. در ادامه چند روش ساده  را برای شما شرح میدهیم تا انرژی سگ  خود را به روشی سالم تخلیه کنید و اوقات خوشی را برای او فراهم کنید.

1. بازی های پیدا کردن تشویقی

بازی هایی که با قوه بویایی سگ سروکار دارند روشی آسان و کارآمد برای تخلیه کردن انرژی سگ به شمار می آید. هنگامی که به سگ خود یاد می دهد از قدرت بویایی خود استفاده کند در واقع به پرورش استعداد ذاتی او کمک می کنید و همزمان موجب سرگرمی او می شوید.

این کار را می توانید در حضور خودش با قرار دادن تکه های خوراکی مورد علاقه اش در قسمت های مختلف خانه و با گفتن جمله "تشویقی روپیدا کن" به یافتن آن ها ترغیبش کنید. به یاد داشته باشید که هر بار که سگتان خوراکی مورد را نظر را پیدا کرد شما حتما تشویقش کنید.

 زمانی که مطوئن شدید سگ تان مفهوم بازی را یاد گرفت می توانید با کمی سخت کردن آن، او را به چالش بکشید. این بار او را در اتاق دیگری بگذارید و خوراکی ها را در قسمت های مختلف اتاق دیگری پنهان کنید و با آوردنش به آن اتاق، بازی را از سربگیرید.

 شما می توانید انواع تشویقی سگ را از بین محصولا پت شاپ شهرپت بیاید و با توجه با ذائقه سگ، سن، جثه و وضعیت سلامتی اش از بین تشویقی های سالم و مقوی فروشگاه آنلاین شهرپت، بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

2. بازی Shell Game

این بازی یک روش ساده معمایی برای سگ هاست. شما می توانید به کمک سه عدد لیوان و قراردادن تشویقی زیر یکی از آن ها این بازی را انجام دهید. با جابه جا کردن لیوان از سگ تان بخواهید تشویقی را پیدا کند. این بازی توانایی حل مسایل را در سگ شما تقویت کرده و اعتماد به نفس سگ را بالا می برد.

3. آموزش جمع کردن اسباب بازی ها

ابتدا باید جای خاصی مانند یک جعبه را برای قرار دادن اسباب بازی های سگتان انتخاب کنید. شاید آموزش جمع کردن وسایل به سگ کار عجیبی به نظر برسد اما این کار بسیار سرگرم کننده است. همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که آموزش مهارت های جدید به سگ تان، اعتماد به نفس او را بالا می برد و بر کیفیت زندگی اش تاییر چشمگیری می گذارد.

 

این مقاله را حتما بخوانید: 10 آموزش فرمان پذیری به سگ

 

اگر سگ شما فرمان "بندازش" را بلد باشد کافی است در حالی که کنار جعبه وسایلش ایستاده اید، اسباب بازی را به او بدهید و فرمان "بندازش" را به کار ببرید. سپس حسابی تشویقی اش کنید و دوباره این کار را انجام دهید تا مهارت مورد نظر را یاد بگیرد. با این روش هم سگ تان سرگرم می شود، هم کار جدیدی یاد می گیرد و هم وسایلش را جمع می کند!

قبل از یاد دادن این مهارت به سگ خود ابتدا باید اسم اسباب بازی ها و وسایلش را به او یاد بدهید. برای این کار یکی از اسباب بازی هاش را انتخاب کنید و در زمان بازی کردن مرتب اسم آن را تکرار کنید. به مرور زمان، اسم اسباب بازی در ذهن سگ مرتبط می شود و با تمرین شما، سگ قادر خواهد بود آن را بین اسباب بازی ها پیدا کند.

4. استفاده از توپ های تشویقی

این روش بسیار ساده و پرطرفدار است. با قراردادن تشویقی داخل توپ سگ شما مدتی سرگرم می شود. این روش برای سگ هایی که چاق یا کم تحرک هستند ایده آل است. از این روش می توانید در زمان هایی که سرکار و یا خارج از منزل هستید نیز برای سرگرم کردن سگ خود کمک بگیرید.

شما می توانید این توپ های تشویقی مخصوص سگ را از پت شاپ شهرپت تهیه نمایید و از دیدن بازی سگ خود لذت ببرید.

5. بازی طناب کشی

این بازی بسیار ساده است و در عین حال انرژی سگ شما را به راحتی تخلیه می کند. فقط کافی است اسباب بازی مناسب را تهیه کنید و از یک بازی جذاب با سگ خود لذت ببرید. بر خلاف تصور عموم بازی طناب کشی موجب پرخاشگری سگ شما نمی شود و اجازه برنده شدن به سگ، او را سلطه جو نمی کند.

این بازی برای سگ ها خوشایند و دوست داشتنی است و بازی کردن با صاحب خود، فرمان پذیری سگ را افزایش می دهد. فقط کافی است چند قانون ساده را رعایت کنید. بازی زمانی که شما می خواهید و یا زمانی که سگ به دستتان دندان می زند تمام می شود و به این ترتیب در کنار سرگرم کردن سگ به او رفتار درست را آموزش داده اید.

6. آموزش انجام دادن کارهای روزانه به سگ

سگ ها عاشق این هستند که کاری برای انجام دادن داشته باشند حتی اگر این کار آوردن دمپایی شما باشد! شما می توانید با یاد دادن نام برخی از وسایل به آن ها و تقاضای آوردنشان، به سگ خود احساس مفید بودن بدهید. به عنوان مثال با آموزش آوردن بطری آب معدنی از یخچال به سگ خود می توانید دوستانتان را تحت تاثیر قرار دهید.

کافی است یک حوله به در یخچال ببندید و به او یاد بدهید چطور با استفاده از آن درب یخچال را باز کند و بطری را برای شما بیاورد. به یاد داشته باشید برای آموزش مهارت به سگ خود صبور باشید و همواره او را تشویق کنید.

7. بازی گل یا پوج

این بازی نیز با به کار بردن استعداد بویایی سگ موجب سرگرمی او می شود. برای یاد دادن این بازی به سگ خود کافی است تشویقی را در دست خود بگیرید واز او بخواهید با بو کشیدن دست مورد نظر را انتخاب کند. با این بازی شما علاوه بر مشغول کردن سگتان موجب افزایش توان ذهنی او نیز می شوید.

8. بازی قایم موشک

بازی قایم موشک یکی از سرگرمی های مورد علاقه سگ می باشد. به سگ خود فرمان ماندن بدهید و بعد از مخفی شدن صدایش بزنید تا با استفاده از بویایی پیدایتان کند.

9. بازی پرش از موانع

مهم نیست خانه چقدر بزرگ باشد با قرار دادن موانع کوچک مانند یک حوله می توانید به سگ خود آموزش پریدن بدهید و یک مشغولیت همراه با تحرک برایش تدارک ببینید. به مرور زمان می توانید موانع را بیشتر یا بلندتر کنید و سگ خود را به چالش بکشید.

در خاتمه باید خاطر نشان کرد بازی کردن با سگ تنها یک سرگرمی نیست بلکه همزمان آموزش مهارت های جدید، کمک به استفاده از توان ذهنی، تحرک داشتن و تقویت رابطه بین شما و او خواهد بود و موجب می شود سگ شما زندگی سالم و روحیه ای سالم نیز داشته باشد.

پت شاپ آنلاین شهرپت

۰ نظر

ثبت نظر

برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید