۰

سرلاک دادن به جوجه کاسکو

جوجه و پرندگان نیازهای غذایی بسیار خاصی دارند. بسته به سن و گونه آن‌ها، جوجه‌های کاسکو باید در فاصله زمانی‌های کم و هر نیم تا دو ساعت یکبار تغذیه شوند و رژیم غذایی غنی برای تامین پروتئین کافی مصرف کنند تا رشد سالم آن‌ها را تضمین کند.

مدل‌های مختلف سرلاک برای تغذیه جوجه پرندگان موجود است که باید بر اساس گونه پرنده آن را انتخاب کنید. تغییر در رژیم غذایی ممکن است باعث مشکلات گوارشی شود.

بهتر است برای انتخاب بهترین سرلاک با دامپزشک یا یک پرورش دهنده باتجربه پرندگان مشورت کنید.

 

سرلاک دادن به جوجه کاسکو

سرلاک جوجه کاسکو باید برای هر بار تغذیه، تازه تهیه شود. سرلاک مانده از وعده غذایی قبلی نباید برای وعده بعدی استفاده شود چرا که بستری مناسب برای رشد باکتری‌های مضر و مخمر است.

سرلاک جوجه کاسکو باید به طور یکنواخت مخلوط شود و دمای آن مناسب باشد.‌

دمای سرلاک پرنده باید در کل مخلوط حدود 39 درجه تا 41 درجه سانتیگراد باشد و باید با دماسنج اندازه گیری شود. غذایی که خیلی گرم باشد ممکن است باعث سوختگی شدید شود.

غذایی که بیش از حد سرد باشد ممکن است توسط جوجه پس زده شود و یا هضم را کٌند کند. سرلاک‌ها دستورالعمل‌های خاصی را روی بسته‌بندی خود دارند که نحوه ترکیب و تهیه آن‌ها را توضیح می‌دهند.

سرلاک پرنده پرسا مناسب برای جوجه تازه متولد شده انواع طوطی‌ها مانند عروس‌هلندی، کوتوله برزیلی، رزیلا، کاسکو، کاکادو، ملنگو، طوطی سبز و مرغ عشق است.

این غذا پروبیوتیک بوده و با تنظیم باکتری‌ها و آنزیم‌ها کارکرد دستگاه گوارش جوجه را بهبود می‌بخشد و جذب مواد مغذی غذا را افزایش داده و باعث رشد بهتر جوجه می ‌شود. 

نحوه سرلاک دادن به جوجه کاسکو

میزان و دفعات تغذیه بستگی به سن جوجه و فرمول سرلاک مورد استفاده دارد. تعداد دفعات غذا دادن به یک جوجه  بیشتر از پرنده بالغ است.

جوجه‌های کمتر از یک هفته باید 6-10 بار در روز (هر 2-3 ساعت) تغذیه شوند.

جوجه‌های کاسکو در حدود 12 هفتگی یاد می‌گیرند که غذا بخورند. اما آن‌ها در ابتدا قادر نیستند به تنهایی از عهده این کار بربیایند و برای تغذیه به شما نیاز دارند.

متأسفانه بسیاری از پرندگان قبل از دان‌خور شدن فروخته می‌شوند و چند روز پس از فروش از گرسنگی می‌میرند زیرا به خریدار گفته نشده است چطور باید جوجه کاسکوی خود را دان‌خور کند.

اگر جوجه کاسکوی خود را از جایی خریده‌اید یا از کسی گرفته‌اید بهتر است بپرسید که قبلا به او چه غذایی می‌دادند و در صورتی که چنین امکانی نداشتید و یا یا به تازگی جوجه‌های خودتان به دنیا آمده‌اند و آماده غذا خوردن هستند یکی از برندهای معتبر موجود در فروشگاه‌های حیوانات خانگی را بخرید که برای کاسکوها مناسب هستند.

برندهای خوب بسیاری در بازار موجود است و فروشنده فروشگاه می‌تواند به شما مشاوره دهد. سپس باید تصمیم بگیرید که تغدیه را با سرنگ شروع می کنید یا قاشق.

سرلاک دادن به جوجه کاسکو

روش تغذیه جوجه کاسکو با سرنگ یا قاشق!

همیشه قبل از غذا دادن به جوجه کاسکوی خود ابتدا دستان خود را بشویید و خشک کنید و سرلاک را تهیه کنید.

طبق دستور آب گرم را با سرلاک مخلوط کنید. هرگز غذای مخلوط شده را در مایکروویو گرم نکنید. شما باید بتوانید انگشت خود را بدون اینکه بسوزد داخل غذا فرو ببرید، برای اطمینان از دمای مناسب غذا از دماسنج استفاده کنید. هر بار که سرنگ تغذیه را پر می‌کنید سرلاک را هم بزنید و درجه حرارت آن را بررسی کنید.

دمای مناسب غذا برای افزایش وزن سالم جوجه کاسکو بسیار مهم است. سرلاکی را که خیلی غلیظ است، به جوجه خود ندهید.

مقدار آب برای آبرسانی مناسب جوجه کاسکو حیاتی است، در نتیجه برای به دست آمدن یک مخلوط با غلظت مناسب حتما طبق دستور غذا مقدار آب و پودر سرلاک را با هم مخلوط کنید.

دو روش متداول تغذیه جوجه پرندگان، سرنگ یا قاشق است. شما می‌توانید با گرفتن یک قاشق کوچک فلزی و خم کردن کناره‌ها به شکل V انگلیسی، سرلاک را به جوجه بدهید.

نوک قاشق را به آرامی به دهان جوجه نزدیک کنید و قاشق را کمی بالا بیاورید تا جوجه بتواند سرلاک داخل آن را بخورد.

 

سرلاک دادن به جوجه کاسکو

هنگام تغذیه جوجه خود را گرم و دور از باد نگه دارید. برای تغذیه جوجه کاسکو با سرنگ، به آرامی روی قسمت نرم لبه داخلی منقارش را با سرنگ تغذیه پر شده لمس کنید. هنگامی که جوجه منقار خود را باز کرد، سرنگ را به پشت زبان، به سمت عقب یا دو طرف گلویش بچرخانید، و از ریختن سرلاک در مرکز گلو خودداری کنید. سرنگ را به آرامی فشرده کنید و اجازه ندهید سرلاک سرریز شود.

هربار بعد از غذا دادن، نوک جوجه را تمیز کنید تا از چسبیدن سرلاک به پرهایش جلوگیری کنید و همچنین سرنگ یا قاشق استفاده شده را به خوبی تمیز نمایید.

 

سرلاک دادن به جوجه کاسکو

حتماً به جوجه کاسکوی خود فرصت دهید بین لقمه‌های غذا نفس بکشد.

سعی نکنید با سرعت و پشت سر هم سرنگ یا قاشق رو به منقارش ببرید.

مقداری به جوجه غذا بدهید که چینه داش پر شود.

هرگز بیش از اندازه به جوجه کاسکو خود غذا ندهید چرا که ممکن است منجر به مرگ شود.

برنامه غذایی برای تغذیه جوجه کاسکو با سرلاک

از برنامه زیر به عنوان راهنمایی برای تغذیه جوجه استفاده کنید.

جوجهها با سرعت‌های مختلف رشد می‌کنند و بنابراین نیاز آن‌ها به غذا با هم متفاوت است. اطمینان پیدا کنید که چینه‌دان جوجه شما حداقل یکبار در طول 24 ساعت خالی شود.

تا 2 هفتگی – 10 بار در روز – هر 2 ساعت یکبار

2 تا 3 هفتگی – 6 بار در روز – هر 3 ساعت یکبار

3 تا 4 هفتگی – 4 بار در روز – هر 4 ساعت یکبار

4 تا 5 هفتگی – 4 بار در روز – هر 5 ساعت یکبار

5 تا 10 هفتگی – 3 بار در روز – هر 7 ساعت یکبار

10 تا 13 هفتگی – 2 بار در روز – هر 12 ساعت یکبار

13 تا 16 هفتگی – 1 بار در روز – هر 24 ساعت یکبار

بعد از اینکه جوجه شما به 7-8 هفتگی رسید وقت آن است که شروع به دان خوردن کند. غذای پلت شده یک غذای ایمن است که با اضافه کردن دانه، میوه و گیاهان می‌توانید به جوجه کاسکوی خود بدهید.

همچنین در کنار غذای او یک ظرف آب جداگانه داشته باشید. چینه دان جوجه خود را قبل از تغذیه شبانه بررسی کنید تا ببینید چه مقدار غذا خورده است. برای جلوگیری از آلودگی، پلت و سبزیجات مانده را از قفس بردارید و آن را تمیز کنید.

پت شاپ آنلاین شهرپت

 

 

 

 

۰ نظر

ثبت نظر

برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید