1- قبول کردن سرپرستی گربه تعهدی مادام العمر است. گربه ها می توانند تا ۲۰ سال زندگی کنند، ‌پس اطمینان یابید که آماده ارائه دادن غذا ، سرپناه و علاقه به او در طول زندگی اش باشید چرا که بیرون کردن او و تغییرات بزرگ در زنگی گربه مانند تعویض صاحب و خانه ، می تواند برای این حیوان بسیار استرس زا باشد.

2-  گربه مانند همه حیوانات خانگی نیاز به عشق، علاقه و توجه کافی دارد. با ایجاد پیوند انسانی با گربه خود می توانید یک رابطه پایدار با او را تضمین کنید. اکثر گربه ها می خواهند زمانی که شما خانه هستید، نزدیکتان باشند. هر روز به بازی با گربه خود زمان اختصاص دهید و او را درگیر هیجانات جسمی و روانی کنید. هر گربه متفاوت است و سطح نیاز به توجه در هر کدام از آنها متفاوت می باشد. همینطور که شما کم کم گربه خود را می شناسید، متوجه خواهید شد که او چه زمانی بیشتر نیاز به توجه شما دارد.

3- گربه هایی در داخل خانه زندگی می کنند نسبت به گربه هایی که در محیط بیرون هستند، عمر بسیار طولانی تری دارند. گربه هایی که در خارج خانه هستند را خطرات بیشتری تهدید می کند مانند: بیماری ها و یا کشته شدن توسط ماشین یا حیوانات دیگر. گربه های خانگی می توانند زندگی بسیار طولانی داشته باشند، به شرط آن که همواره برای آن ها آب ، غذا و محیطی مهیج فراهم و به آنها محبت شود. همچنین اطمینان حاصل کنید که گربه دسترسی به مقدار زیادی نور خورشید و پنجره داشته باشد.

4- قبل از اینکه گربه جدید خود را به خانه ببرید، مطمئن شوید که تدارکات لازم اولیه را فراهم کرده باشید. این تدارکات شامل غذای گربه ، ظرف آب (فلزی، شیشه ای و یا سرامیکی)، جعبه خاک گربه و بستر او، اسباب بازی و سرگرمی گربه ، یک جعبه یا قفس حمل کننده برای مراجعه به دامپزشک (در هنگام ضرورت) است.

در مقاله غذاهای ممنوعه برای گربه شما کدامند؟ به بررسی دقیق این مطلب پرداختیم. 

5- خانه یا آپارتمان را برای گربه جدید خود ایمن کنید. مطمئن شوید که در منزل هیچ چیزی ندارید که به گربه شما آسیب رساند، که این موارد می توانند شامل گیاهان سمی، کیسه خرید، کیسه های پلاستیکی، روبان، سیم، ریسمان، نخ و پاک کننده های شیمیایی شوند.

6- مراقب معرفی گربه جدید خود را به اعضا خانواده خود باشید، به خصوص اگر گربه خود را به یک کودک کم سن و سال معرفی می کنید. گربه ها می توانند در آسایش، امنیت و آشنایی محیط زندگی خود رشد کنند. به گربه خود اجازه دهید هر گوشه و شکاف خانه یا آپارتمان را کشف و جستو جو کند این کار به گربه اجازه می دهد تا در محیط جدید خود احساس امنیت کند. اگر در منزل شما کودک نیز زندگی می کند، به آنها بیاموزید که چگونه به درستی گربه را نگه دارند و آن را نوازش کنند. به آن ها باید معنی برخی از حرکات عمومی بدن گربه آموزش داده شود به طوری که آنها متوجه شوند زمانی که گربه گوش خود را به سمت عقب خم می کند و یا دم خود را می پیچاند او را تنها بگذارند.

7- جعبه خاک گربه را به او نشان دهید و توجه داشته باشید که گربه شما باید قادر باشد به راحتی درون جعبه برود و باید فضای زیادی وجود داشته باشد تا بتواند فرآیند های حفاری خاک، چمباتمه زدن، چرخش به اطراف و سپس پوشاندن مدفوعش را به راحتی انجام دهد. جعبه خاک باید همیشه در دسترس باشد و زمانی که جایگاه آن مشخص شد دیگر مکان آن تغییر نکند. تمیز کردن جعبه خاک حداقل دو بار در روز انجام شود.

8-  خود-تمیزکاری بخش بزرگی از زندگی یک گربه است. اما شما هنوز هم باید گربه خود را حداقل یک بار در هفته مسواک بزنید و برای حفظ یک پوشش نرم، براق و سالم با یک برس نرم موی او را شانه کنید. پس از خرید لوازم آرایشی و بهداشتی گربه غافل نشوید. 

پت شاپ شهرپت مرکز خرید آنلاین غذا و لوازم حیوانات خانگی در تهران

۰ نظر

ثبت نظر

برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید