۰

آموزش دستشویی سگ

 قانون مهم : هیچگاه سگ خود را به علت دستشویی کردن در منزل تنبیه یا دعوا نکنید!

به 2علت :

1-  با تنبیه ، سگ نسبت به کل مسئله دستشویی کردن حس ترس و اضطراب میکند.

2-  از دستشویی کردن در جایی که نباید ، به عنوان نقطه ضعف شما برای لجبازی یا رسیدن به خواسته هایش استفاده خواهد کرد.

اولین قدم مشخص کردن مکان مناسبی برای دستشویی هست. سگ برای این کار باید مکان مشخصی داشته باشد. این مکان می تواند دستشویی منزل ، بالکن ، حیاط ، بیرون از منزل و... باشد. به این منظور می توانید از دستشویی های مخصوص که برای سگ طراحی شده اند هم استفاده کنید.

سگ باید بعد از آب یا غذا خوردن ، بلافاصله بعد از بیدار شدن و پس از بازی کردن و فعالیت در محل دستشویی قرار داده شود.

فراموش نکنید که باید زمانی که در جای مناسب ، دستشویی میکند حتما او را با تشویقی ، غذا و یا هرچیزی که دوست دارد تشویق کنید.

زمانی که سگ شما اشتباهاً در منزل و جایی که نباید ، دستشویی کرد ، بدون پرخاش و عکس العمل بد آن مکان را جلوی روی سگ کاملا تمیز و ضد عفونی کنید. پس از آن با روزنامه یا دستمالی که توسط آن محل را تمیز کرده اید ، جلوی بینی اش گرفته و همراه با خودش به محل تعیین شده رفته و دستمال با روزنامه را در آن محل قرار دهید. این عمل را هر بار تکرار کنید.

بهتر است برای این کار از پد و قطره آموزش ادرار استفاده کنید.

روش دیگر این است که که سگ را در فضایی محفوظ (بسته به اندازه جثه سگ ترجیحا 2×2متر) نگهداری کرده و تمام کف آن فضا را روزنامه یا پد آموزش ادرار بچینید و روی یکی از پدها قطره آموزش ادرار بریزید. کم کم پد هایی که استفاده نمی کند را بردارید و زمانی که یک پد 2 بار استفاده شد آن را عوض کنید. در نهایت تنها پد یا روزنامه ای که در آنجا دستشویی می کند باقی می ماند.

به خاطر داشته باشید که سگ تا زمان تولگی احتمال خطایش زیاد است ، با دیدن خطاها نا امید نشوید و به کار خود ادامه دهید.

۰ نظر

ثبت نظر

برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید